Kosova ka besim në drejtësinë ndërkombëtare | Ballkani | DW | 02.12.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Kosova ka besim në drejtësinë ndërkombëtare

Ekspertët së drejtës ndërkombëtare mendojnë se vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë do të jetë neutral.

banoret e Kosoves gezojne shpalljen e pavaresise

Si qytetarët e Kosovës edhe udhëheqësit më të lartë në Prishtinë besojnë se opinoni i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë do të jetë në favor të Kosovës. Mirëpo njohësit e së drejtës ndërkombëtare thonë, se duke u bazuar në përvojat e kaluara të Gjykatës, opinoni i saj për ligjshmërinë e pavarësisë së Kosovës do të jetë neutral.

Për më tepër ndiqni në audio korrespondentin tonë nga Prishtina Bekim Shehu

Audio dhe video për temën

 • Data 02.12.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Kp6m
 • Data 02.12.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Kp6m
Reklamë