Kontrollet kufitare: Brenero ndan Austrinë me Italinë | Ballina | DW | 13.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Kontrollet kufitare: Brenero ndan Austrinë me Italinë

Lidhur me përballimin e krizës së refugjatëve vendet e BE-së vazhdojnë të ndjekin zgjidhjet e veçuara në nivel kombëtar. Aktualisht Austria po rivendos pikat e kontrollit në Brenero kalimi kufitar me Italinë. Banorët dhe biznesmenët indinjohen për penegsat e reja kufitare.

Shiko videon 05:31