Kombet e Bashkuara publikojnë të dhëna të reja për pasojat e ciklonit ′Sidr′ në Bangladesh | Gjermania - Tregu i punës | DW | 24.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Kombet e Bashkuara publikojnë të dhëna të reja për pasojat e ciklonit 'Sidr' në Bangladesh

Sipas të dhënave të Kombeve të Bashkuara cikloni 'Sidr' ka shkaktuar më shumë se sa që mendohej dëme në Bangladesh. Prej pesë milionë njerëzve të prekur nga kjo katastrofë natyrore gjysma janë fëmijë, njoftoi një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Ekspertë të UNICEF-it kanë qëndruar gjatë ditëve të kaluara në rajon ku janë informuar për së afërmi me përmasat e katastrofës. Kombet e Bashkuara kanë shtuar ndihmat emergjente nga nëntë në 15 milionë dollarë. Si pasojë e stuhisë 'Sidr' javën e kaluar në Bangladesh humbën jetën rreth 3500 dhe u lënduan 3000 njerëz të tjerë.

 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeA
 • Data 24.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CSeA