Kina dhe Japonia angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve | Gjermania - Tregu i punës | DW | 01.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Kina dhe Japonia angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

Kundërshtaret e dikurshme Kina dhe Japonia janë të vendosura për të intensifikuar marrëdhëniet e tyre. Në kryeqytetin kinez Pekin janë takuar për konsultime përfaqësues të lartë të dy vendeve. Pas një takimi të ministrit të jashtëm japonez Mashiko Komura me homologun e tij kinez Jang Jieçi ( Yang Jiechi) thuhet se atmosfera e bisedimeve është bërë më e mirë. Megjithatë në zënkat për rezervat e naftës dhe gazit në Detin Lindor Kinez nuk është gjetur ndonjë zgjidhje.
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVUu
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVUu