1. Kalo tek përmbajtja
  2. Kalo tek lista qendrore e navigimit
  3. Kalo tek më shumë oferta të DW

Kampionati Europian i Futbollit 2024 - Ku zhvillohen ndeshjet?

14 Qershor 2024

EURO 2024 do të hapet më 14 qershor në Mynih, ku do të përballen Gjermania dhe kombëtarja skoceze. Ndeshjet (51 gjatë gjithë turneut) luhen në dhjetë stadiume në Gjermani. Në Berlin do të zhvillohen finalja, një çerekfinale dhe katër ndeshje të tjera. Disa imazhe dhe fakte mbi stadiumet ku do të zhvillohen ndeshjet e EURO 2024.

https://p.dw.com/p/4h0zz