Këshilli i të urtëve shpreh optimizëm të rezervuar ekonomik për 2008 | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Këshilli i të urtëve shpreh optimizëm të rezervuar ekonomik për 2008

Komisioni i ekspertëve të ekonomisë gjermane shprehu optimizëm të rezervuar për vitin që vjen. Në prognozën e tij për vitin 2008 ai pret një rritje prej 1,9%, por jo recesion. Kryetari i komisionit, Bert Ryryp (Bert Rürüp), paralajmëroi qeverinë gjermane, që të respektojë reformat sociale dhe ato të tregut të punës të viteve të fundit. Përndryshe do të shkonin dëm shanset për rritjen ekonomike dhe punësim.

 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5QN
 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5QN