Java e 16 e kampionatit gjerman në futboll | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 12.12.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Java e 16 e kampionatit gjerman në futboll

Bajerni i Mynihut ia doli të fitonte 3:0 kundër St. Paulit.

default

Ndeshja Bajerni i Mynihut dhe St. Pauli

Pas ndeshjes lojtari i kombëtares Bastian Schweinsteiger bëri të ditur para tifozëve të gëzuar, se e kishte zgjatur deri në 2016 kontratën me Bajernin. Megjithatë largësia ndaj Borusia Dortmundit mbetet e pandryshuar, 17 pikë.

Verdhëzinjtë mundën mbrëmë Verder Bremenin 2:0. 2:4 u mund Hamburgu dje prej Bajer Leverkuzenit, që është tani i dyti, 11 pikë pas Dortmundit. Kaizerlauterni dhe Volfsburgu u ndanë barazim 0:0. Këlni mundi Frankfurtin 1:0 dhe është tani i treti nga fundi me 15 pikë. 1:1 ishte rezultati i takimit Hofenhajm – Nyremberg.

Të premten Hanoveri mundi Shtutgartin 2:1. Sot luhen ndeshjet Frajburg – Borusia Mënhengladbah dhe Mainc – Shalke 04.

Autor: Elert Ajazaj

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 12.12.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/QWLs
 • Data 12.12.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/QWLs