Hapat (02.11.2008) | Hapat | DW | 03.11.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Hapat

Hapat (02.11.2008)

Intervistë me diplomatin gjerman Volfgang Ishinger; Reportazh nga Bujanovci

"Shpresoj se negociatat me shqiptarëve dhe serbëve do të vazhdojnë. Mirëpo presidentët Tadiq dhe Sejdiu si dhe dy kryeministrat janë ata që duhet të gjejnë momentin më të mirë për rifillimin e negociatave. Vendimi nuk është i lehtë për asnjërën palë, prandaj duhet të presim edhe ca kohë. Nuk është me rëndësi nëse bisedimet fillojnë vitin e ardhshëm, por që ky të jetë objektivi kryesor i të dyja vendet." - thotë në një intervistë me DW diplomati gjerman Volfgang Ishinger. Intervistoi Bahri Cani

Reportazh nga Bujanovci

Audio dhe video për temën

 • Data 03.11.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Fmds
 • Data 03.11.2008
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Fmds