Hamburgu mundi Bajernin | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 31.01.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Hamburgu mundi Bajernin

default

Petriq feston golin vendimtar

Në ndeshjen e parë të pjesës pranverore të kampionatit gjerman në futboll, Hamburgu mundi ekipin e favorizuar të Bajernit të Mynihut me rezultat 1:0. Golin e vetëm në pjesën e parë shënoi kroati Mlladen Petriq. Hamburgu në këtë mënyrë përkohësisht mori vendin e parë në tabelë para Hofenhajmit, i cili sonte në stadiumin e tij të ri, luan kundër Energi Kotbus dhe ka shansin që të rikthehet në pozitën e parë, në tabelën e Bundesligës.

 • Data 31.01.2009
 • Autor B. C.
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GkUa
 • Data 31.01.2009
 • Autor B. C.
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/GkUa