Gratë në Rusi: Dje heroina të punës, sot superfemra | Ballina | DW | 07.01.2018
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballina

Gratë në Rusi: Dje heroina të punës, sot superfemra

Shumё gra ruse ankohen pёr seksizmin dhe mungesёn e barazisё gjinore nё vendin e tyre. Nёpёr reklama apo nё ndёrmarrjet shtetёrore imazhi i gruas karakterizohet prej klisheve tradicionale.

Shiko videon 06:37
 • Data 07.01.2018
 • Kohëzgjatja 06:37 min.
 • Fjalët kyç Rusi
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/2qOS9