Gjermania ngul këmbë në çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut | FOKUS | DW | 20.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Gjermania ngul këmbë në çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ne takimin e së martës në Bruksel, Franca prezantoi një propozimin për reformimin e procedurave të zgjerimit të BE-së. Sipas presidencës finlandeze ky propozim nuk u diskutua në detaje. Por ndërkohë ka pasur shumë zëra skeptikë. Edhe nga Gjermania. Për më shumë ndiqni  lidhjen e Deutsche Welle-s me Edicionin informativ  të Top Channel, të datës 20.11.2019. 

Shiko videon 02:27

Ne takimin e së martës në Bruksel, Franca prezantoi një propozimin për reformimin e procedurave të zgjerimit të BE-së. Sipas presidencës finlandeze ky propozim nuk u diskutua në detaje. Por ndërkohë ka pasur shumë zëra skeptikë. Edhe nga Gjermania. Për më shumë ndiqni  lidhjen e Deutsche Welle-s me Edicionin informativ  të Top Channel, të datës 20.11.2019.