Gjeorgji - zgjedhje të parakoshme më 5 janar | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Gjeorgji - zgjedhje të parakoshme më 5 janar

Pas protestave masive disa ditore të opozitës presidenti gjeorgjian Mihail Sakashvili ka lëshuar papritur pe dhe ka njoftuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 5 janar. Një ditë më parë ai kishte shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend me argumentimin se planifikohej një puç me mbështetje të shërbimit sekret rus. Moska i cilësoi këto deklarata "marrëzi" dhe "provokim.
Ndërkohë sekretari i përgjithshëm i Nato-s Jaap de Hoop Scheffer në një ton të ashpër të pazakontë deklaroi se veprimet kundër opozitës dhe medieve të lira nuk i përgjigjen vlera euro-atlantike.

 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5ir
 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5ir