Gjashtë ushtarë amerikanë dhe tre afganë të vrarë në Afganistan | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Gjashtë ushtarë amerikanë dhe tre afganë të vrarë në Afganistan

Në lindje të Afganistanit janë vrarë gjatë një sulmi të rebelëve të supozuar talibanë gjashtë ushtarë amerikanë dhe tre ushtarë afganë. Rreth 20 ushtarë të tjerë janë plagosur, bëri të ditur një zëdhënës ushtarak amerikan. Sipas tij, ky ishte sulmi me pasojat më të rënda gjatë këtij viti ndaj trupave amerikane të stacionuara në Afganistan.

 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CA4y
 • Data 10.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CA4y