Futbollistet gjermane kualifikohen për në ″Euro 2009″ | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 02.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Futbollistet gjermane kualifikohen për në "Euro 2009"

Dhe ish numri një në tenis për femra, zvicerianja 27 vjeçare, Martina Hingis jep dorëheqje

Futbollistja Birgit Prinz duke trainuar vajzat e reja ne futboll

Futbollistja Birgit Prinz duke trainuar vajzat e reja ne futboll

Futbollistet gjermane kanë arritur të kualifikohen direkt për në Kampionatin europian 2009 që do të zhvillohet në Finlandë. Në Volendam mbrëmë ato shënuan një tjetër fitore ndaj Hollandës, me rezultatin 1:0. Ekipi gjerman me trajneren Silvia Neid dhe grupi i saj kanë arritur një bilanc të suksesshëm në këtë kampionat, duke shënuar pesë fitore në pesë ndeshje.

-----------------------------------------------------------------

Ish numri një në tenis për femra, zvicerianja 27 vjeçare, Martina Hingis ka rezultuar pozitive me kokainë në analizat antidoping të bëra në korrik në Wimbledon. "Rezultova pozitive, por asnjëherë nuk kam përdorur drogë. Nuk do ta ndjek këtë çështje pasi nisur edhe nga mosha, mendoj të jap dorëheqje nga sporti," deklaroi për mediat zvicerianja Hingis.

 • Data 02.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0F1
 • Data 02.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0F1