Frank Valter Shtajnmajer takon në Tripoli infermieret bullgare të dënuara me vdekje | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Frank Valter Shtajnmajer takon në Tripoli infermieret bullgare të dënuara me vdekje

Tripoli: BE ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të pesë infermiereve bullgare të dënuara më vdekje. E gjitha Europa është solidarizuar me infermieret dhe mjekun palestinez gjithashtu i dënuar me vdekje, tha ministri i jashtëm gjerman, Frank Valter Shtajnmajer pas takimit me të burgosurit në qytetin libian Benghasi. Infermieret dhe mjeku palestinez akuzohen se kanë infektuar 426 fëmijë qëllimisht me virusin e sidës. Sipas ekspertëve infektimi ka ndodhur për shkak të kushteve të këqija higjienike në klinikat libiane.

 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqki
 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqki