Francezët votojnë për një Asamble të re kombëtare | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Francezët votojnë për një Asamble të re kombëtare

Paris:Votimi për turin e parë të zgjedhjeve legjislative, që pritet të përcaktojnë 577 deputetët e Asamblesë kombëtare, filloi sot në orën 06:00 GMT në Francë. Pak më tepër se një muaj pas zgjedhjes së presidentit Nicolas Sarkozy, partia e tij e djathtë, UMP, duket të jetë favoritja kryesore dhe sipas të gjitha sondazheve, pritet të marrë shumicën absolute në përfundim të turit të dytë më 17 qershor.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkw
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkw