FOKUS | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Deutschland Krisenrunde im Kanzleramt (picture-alliance/dpa/B. von Jutrczenka)

Prapë në rrezik koalicioni në Gjermani?

Pse ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas anashkaloi Kosovën dhe çfarë kërkohet nga Shqipëria?

Flash-Galerie 60 Jahre Genfer Flüchtlingskonvention (picture alliance)

Pa proces e pa mëshirë - 75 vjet nga masakra e Kefalonisë

Rudina Hajdari | Abgeordneter der Demokratischen Partei Albaniens (DW/A. Cama)

Hajdari: Asnjë nuk e di çfarë përmban paketa e "Trumpit"

Thaçi dhe Vuçiq si në feudalizëm

USA UN Nikki Haley in New York (picture-alliance/Xinhua News Agency/Li Muzi)

Nikki Haley: Pozitionet nuk kanë ndryshuar

Österreich - Informeller EU-Gipfel in Salzburg (AFP/Getty Images)

Samiti i BE: Europianët grinden për Brexit dhe refugjatët

Deutschland | Katarina Barley und der kosovarischen Justizminister Abelard Tahiri (BMJV)

Gjermania e mbështet Kosovën për forcimin e shtetit ligjor

Shiko videon 02:19
Now live
02:19 minuta
Shiko videon 03:20
Now live
03:20 minuta

Video të tjera

Tahiri: Marrëveshja me Serbinë e domosdoshme

Profesor Sefer Tahiri për DW mbi gjendjen e medias në Maqedoni

Veteranët e remë në Kosovë - Ministri i Drejtësisë i Kosovës Abelard Tahiri deklaron për DW

Ministrja gjermane e Drejtësisë, Katarina Barley, priti në Berlin homologun e saj nga Kosova, Abelard Tahiri.