Fitore e ekipit gjerman të biatlonit për femra në hapje të Kupës së Botës në Oberhof | NRS-Import | DW | 07.01.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

NRS-Import

Fitore e ekipit gjerman të biatlonit për femra në hapje të Kupës së Botës në Oberhof

Në hapje të Kupës Botërore në Oberhof biatletet gjermane kanë fituar garën e stafetës dhe janë në këtë mënyrë pa humbje edhe pas garës së tretë të sezonit.

Kupa Botërore në Oberhof

Kupa Botërore në Oberhof

Simone Denkinger, Andrea Henkel, Kathrin Hitzer dhe Kati Wilhelm lanë 12,2 sekonda pas në vend të dytë Francën me 1 orë 15 minuta dhe 41,1 të qindtat. E treta u rendit Rusia me 26 sekonda diferencë.


Biatletja e parë Diekinger nuk ishte aq e kënaqur me formën e vet, por edhe më e gëzuar për formën e kolegeve të tjera të stafetës: 'Më ngushëllon disi fakti që megjithatë ia dolëm të fitonim para publikut gjerman dhe fitorja flet qartë për formën e tre shoqeve të skuadrës.'


Ndërsa Kati Wilhelm do të shprehej: 'Po, u pa: pjesë e stafetës janë katër biatlete dhe besoj se kjo e sotmja ishte një stafetë interesante. Mendoj se nuk do të kishte qenë mirë sikur të kishim pasur epërsi të madhe.'


Kurse trajneri i kombëtares Uwe Müßiggang tha: 'Mendoj se nuk duhet të startosh për të zënë vendin e dytë ose të tretë, por duhet të luftosh fillimisht për fitoren.'

 • Data 07.01.2008
 • Autor Ho / ZDF
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CkF7
 • Data 07.01.2008
 • Autor Ho / ZDF
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CkF7