Festohet 28 nëntori në Prishtinë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 28.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Festohet 28 nëntori në Prishtinë

Në Kosovë festohet 28 nëntori dita e flamurit. Udhëheqësit politikë kosovarë, thonë se, gjysma e kombit shqiptar doli shtet më vete pas
shpalljes së pavarësisë shqiptare më 28 nëntor 1912 në Vlorë. Tash 95 vjet pas, ata thonë se pavarësia e Kosovës, është në prag dhe do të shënojë realizimin e ëndrrës së parealizuar plotësisht të shqiptarëve për mëvetësi. Pavarësia e Kosovës do t’u shërbejë të gjithë qytetarëve të saj pa dallim etnie. Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, thotë se Kosova, si një shtet i pavarur e sovran, do të ketë atributet e veta të shtetësisë, duke lënë në zemrat e të gjithë qytetarëve dashurinë e madhe për Flamurin e Skënderbeut, që u rishfaq në Vlorë me binomin Ismail Qemali e Isa Boletini.

 • Data 28.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CU8V
 • Data 28.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CU8V