Fërkime mes Tiranës e Shkupit për çështjen e vizave | Ballkani | DW | 31.01.2008
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Fërkime mes Tiranës e Shkupit për çështjen e vizave

Shtyhet vizita e kryeministrit maqedonas, Gruevski në Tiranë

default

Tirana

Tirana dhe Shkupi duket se po kalojnë një periudhë të vështirë të bashkëpunimit mes tyre. Veç shtyrjes së vizitës së kryeministrit maqedonas Nikola Gruevski në Tiranë, e planifikuar pëër t'u zhvilluar në mes të muajit shkurt, është shtyrë dhe një takim dypalësh në nivel ekspertësh që do te diskutonin problemin e regjimit të vizave.

Gruevski Statement.jpg

Nikola Gruevski, kryeministri maqedonas

Sekretari i pergjithshem i ministrisë së jashtme në Tiranë, Ferid Hoxha u shpreh mbrëmjen e kaluar se qeveria shqiptare është e angazhuar për të kapërcyer problemet teknike -siç i quajti ai- që kanë lindur së fundi mes dy vendeve.

Më herët opozita në Shqipëri kritikoi ministrinë e jashtme, për siç thotë ajo, pamjaftueshmëri dhe paaftësi të angazhimit të saj në zgjidhjen e problemit të vizave që ka lindur së fundi mes dy vendeve fqinje.

 • Data 31.01.2008
 • Autor Ben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/D0DM
 • Data 31.01.2008
 • Autor Ben Muka
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/D0DM