Ethet e Athinës | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 23.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Ethet e Athinës

Finalja e Champions League-s Milan / Liverpool

Dyluftim nga finalja e 2005-ës midis Kaka-së së Milanit dhe Steven Gerrard të Liverpool-it.

Dyluftim nga finalja e 2005-ës midis Kaka-së së Milanit dhe Steven Gerrard të Liverpool-it.

Në Athinë luhet sot finalja më e madhe e sportit evropian në nivel klubesh. Në finalen e "revanshit" Milani do të përpiqet të hakmerret ndaj Liverpool-it për humbjen e rrallë që pësoi kundër këtij klubi në finalen e Champions League-s tëvitit 2005 në Stamboll. Anglezët ia dolën atëherë të realizonin atë që në kushte normale konsiderohet e pamundur, të fitosh një finale futbolli pas një pjese të parë të mbyllur me disavantazh 0:3. Me aktivizimin e tetë në një finale të këtij lloji italiani Paolo Maldini do të barazojë rekordin e Francisco Gentos të Realit të Madridit.

 • Data 23.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIM
 • Data 23.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIM