Dueli Gjermani-Angli mbyllet me fitoren e kombëtares gjermane | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 27.06.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Dueli Gjermani-Angli mbyllet me fitoren e kombëtares gjermane

Skuadra e Gjermanisë mundi atë të Anglisë me rezultatin 4:1 duke u kualifikuar për në çerekfinale.

default

Ekipi gjerman pas përfundimit të ndeshjes

Ekipi gjerman fitoi ndeshjen e sotme me përfaqësuesen e Anglisë me rezultatin 4:1 duke u klasifikuar në këtë mënyrë për çerekfinalen e Kampionatit Botëror të Futbollit 2010. ´

Në mbrëmje do të përcaktohet edhe kundërshtari i kombëtares gjermane për ndeshjen e së shtunës së ardhëshme më 3.07.2010 pas ndeshjes që luhet sonte Argjentinë-Meksikë.

Fußball WM 2010 England Deutschland Flash-Galerie

Thomas Mueller i entuziazmuar pas realizimit të golit të tretë për ekipin gjerman

Miroslav Klose shënoi golin e parë në minutën e 20-të.

Lukas Podolski shënon për herë të dytë në portën e kundërshtarit në minutën e 32-të.

Thomas Müller gjuajti dy herë me sukses në minutat e 67-të dhe të 70-të.

Fußball WM 2010 England Deutschland

Wayne Rooney , lojtari më i mirë Anglisë pas përfundimit të deshjes

Golin për anglezët e shënoi Matthew Upson (në minutën e 37-të). Goli i Frank Lampardit nuk u njoh prej arbitrit uruguajan Jorge Larrionda.

Pas Italisë dhe Francës edhe Anglezvë u duhet të laroghen nga arena e këtij kampionati. Humbja me rezultatin 4:1 është për anglezët humbja më e thellë që kanë përjetuar ndonjëherë në ndeshjet e turit të finales në kampionatet botërore.

Autor: Vilma Filaj-Ballvora

Redaktoi: Pandeli Pani

DW.COM

 • Data 27.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/O4XD
 • Data 27.06.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/O4XD