Dietz akuzon ekipin e Telekomit për përdorim dopingu | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 22.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Dietz akuzon ekipin e Telekomit për përdorim dopingu

Ish-çiklisti profesionist Bert Diez pranon të ketë përdorur doping

Danezi Bjarne Riis ishte një nga dy fituesit e Turit të Francës për ekipin Deutsche Telekom

Danezi Bjarne Riis ishte një nga dy fituesit e Turit të Francës për ekipin Deutsche Telekom

Si çiklisti i parë i ekipit Telekom ish-profesionisti Bert Dietz ka hedhur akuza për përdorim dopingu kundër ekipit të sotëm T-Mobile. Në një intervistë televizive Dietz pranoi të ketë qenë vetë mëkatar dopingu dhe ngarkoi rëndë mjekët ekipit. Mjekët i kanë bërë shpesh gjilpërat me dorën e tyre, tha Dietz. Dietz i bëri akuzat gjatë një Talkshow në kanalin e parë televiziv gjerman ARD.
 • Data 22.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIP
 • Data 22.05.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AsIP