Demonstrata masive kundër presidentit gjeorgjian Sakashvili | Gjermania - Tregu i punës | DW | 03.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Demonstrata masive kundër presidentit gjeorgjian Sakashvili

Në Gjeorgji protestat kundër presidentit Sakashvili kanë vazhduar. Përpara parlamentit në kryeqytetin Tbilis u mblodhën rreth 100.000 përkrahës të opozitës nga i gjithë vendi për të kërkuar zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale në pranverën e vitit të ardhshëm. Opozita në Gjeorgji e akuzon Sakashvilin për përndjekje të kundërshtarëve politikë, ndërhyrje në sistemin juridik dhe thellimin e hendekut mes të varfërve dhe të pasurve. Megjithë një rritje ekonomike kohët e fundit varfëria nuk është ulur në mënyrë të ndjeshme në ish republikën sovjetike.

 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0bd
 • Data 03.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0bd