Dështojnë negociatat mes BE-së dhe Iranit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 01.12.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Gjermania - Tregu i punës

Dështojnë negociatat mes BE-së dhe Iranit

Pa arritjen e një kompromisi kanë përfunduar negociatat mes Iranit dhe Bashkimit Evropian për programin bërthamor iranian. Shefi i diplomacisë evropiane Havier Solana ( Javier Solana) tha në Londër se është i zhgënjyer për shkak se ka pritur më shumë nga këto bisedime. Raundi i bisedimeve me kryenegociatorin iranian Said Xhalili ( Said Dschalili) zgjati pesë orë. Xhalili nga ana tjeër e ka cilësuar takimin si të mirë. Takimi i djeshëm mund të nxis tani debatin për ashpërsimin e sanksioneve të Kombeve të Bashkuara ndaj Iranit. Pesë anëtaret e përhershme të Këshillit të Sigurimit të OKB-ës dhe Gjermania do të diskutojnë lidhur me këtë çështje sot në Paris të Francës.
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVSK
 • Data 01.12.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CVSK