Dëbora bllokon trafikun në jug të Gjermanisë | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Dëbora bllokon trafikun në jug të Gjermanisë


Rreshjet e dëborës në Gjermani kanë shkaktuar një kaos të vërtetë në jug të Gjermanisë.Si pasojë e ngricave, disa makina u përplasën me njëra tjetrën duke blluar për disa orë trafikun.Dëbora arrin deri në 70 cm në zonën e alpeve ku si pasojë e mjegullës dhe rrezikut nga orteqet të gjitha pistat e skijimit u mbyllën.Shërbimi meteorologjik gjerman parashikon një stuhi që mund të zgjasë deri ne 12 orë dhe sasia e reshjeve të dëborës të arrijë deri 1 metër në landin e Bavarisë.

 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD6
 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD6