Cikloni ′Sidr′ shkakton vdekjen e 52 njerëzve në Bangladesh | Gjermania - Tregu i punës | DW | 16.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Cikloni 'Sidr' shkakton vdekjen e 52 njerëzve në Bangladesh

Si pasojë e struhisë tropikale 'Sidr' në jugperëndim të Bangladeshit jetën humbën të paktën 200 njerëz dhe u shkatërruan mijëra shtëpi. Edhe nga India fqinje njoftohet për dëme masive pasi që cikloni arriti bregdetin me një shpejtësi prej 240 kilometra në orë. Sipas të dhënave të autoriteteve në Daka shpresat për shpëtim të disa peshkatarëve të cilët ndodheshin me anijet e tyre në detin e hapur janë të pakta. Qindra mijëra njerëz më parë ishin evakuar për në vende më të sigurta.

 • Data 16.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CHwF
 • Data 16.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CHwF