CIA ka mbajtur burgje sekrete në Poloni dhe Rumani | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

CIA ka mbajtur burgje sekrete në Poloni dhe Rumani

Paris: Sipas konkluzioneve të hetuesit të Këshillit të Europës, Marty shërbimi i fshehtë amerikan, CIA, ka mbajtur burgje sekrete në Poloni dhe Rumani. Aty janë mbajtur ndërmjet vitit 2002 dhe 2005 të dyshuar për terrorizëm, njofton raporti i Këshillit të Europës, i cili bazohet në informata të shërbimit sekret amerikan. Gjithashtu në raport thuhet se udhëheqja rumune dhe polake i ka miratuar vetë burgje të tilla.

 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlK
 • Data 08.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlK