Bush zhvillon sot bisedime politike në Bullgari | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush zhvillon sot bisedime politike në Bullgari

Sofje: Presidenti amerikan Xhorxh Bush përfundon sot vizitën e tij tetëditore në Evropë duke qëndruar në stacionin e fundit në Sofje të Bullgarisë. Atje janë paraparë bisedime me presidentin e vendit Georgi Parvanov dhe kryeministrin Sergej Stanishev. Vizita konsiderohet si mirënjohje ndaj Bullgarisë për kontributin e dhënë në rajonet e luftës në Irak dhe Afganistan.

 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkl
 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkl