Bush po qëndron sot në Tiranë, takim me Moisiun dhe Berishën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush po qëndron sot në Tiranë, takim me Moisiun dhe Berishën

Tiranë:Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka mbërritur në Tiranë. Pas Rinasit, eskorta e presidentit amerikan udhëtoi për në Pallatin e Brigadave . Ai është pritur nga homologu shqiptar Alfred Moisiu dhe se bashku kane degjuar hymnet e Shqiperise dhe SHBA-se. E pranishme ne ceremonine e pritjes se Bush ka qene edhe ambasadorja amerikane ne Shqiperi Marsi Ris. Gjate takimit me Moisiun, Bush do te dekorohet me “Urdhrin e Flamurit”.Më pas Bush do të zhvillojë një takim me kryeministrin Sali Berisha.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aql1
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aql1