Bush po qëndron sot në Tiranë, takim me Moisiun dhe Berishën | Gjermania - Tregu i punës | DW | 10.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush po qëndron sot në Tiranë, takim me Moisiun dhe Berishën

Tiranë:Presidenti amerikan Xhorxh Bush po qendron në Tiranë. Ai është pritur nga homologu shqiptar Alfred Moisiu dhe se bashku kane degjuar hymnet e Shqiperise dhe SHBA-se. E pranishme ne ceremonine e pritjes se Bush ka qene edhe ambasadorja amerikane ne Shqiperi Marsi Ris. Gjate takimit me Moisiun, Bush u dekorua me “Urdhrin e Flamurit”.Në këto moment e Bush po zhvillon një takim me kryeministrin Sali Berisha.
Kryeministrat e dy vendeve të tjera ballkanike, kryeministri i Kroacisë dhe ai i Maqedonisë, do të marrin pjesë në një drekë pune me presidentin Bush dhe kryeministrin shqipëtar.

 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkv
 • Data 10.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkv