Bush kërkon nga Musharaf heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme | Gjermania - Tregu i punës | DW | 08.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush kërkon nga Musharaf heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme

Presidenti amerikan, Xhorxh Bush ka kërkuar në një bisedë telefonike nga presidenti pakistanez, Pervez Musharaf që t´i japë fund sa më parë gjendjes së jashtëzakonshme në vend dhe të planifikojë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Bush kërkoi nga gjenerali që të heqë dorë nga drejtimi i ushtrisë. Nderkohë politikania opozitare, ish- kryeministre e Pakistanit, Benazir Bhutto, ka shpallur për të premten protesta masive megjithë gjendjen e jashtëzakonshme. Ajo ështe takuar më parë me përfaqësues të partive të tjera opozitare.

 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5QW
 • Data 08.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5QW