Bush i premton papës angazhimin për luftën kundër Sidës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush i premton papës angazhimin për luftën kundër Sidës

Romë: Presindenti amerikan Xhorxh Bush dhe bashkëshortja e tij, Laura janë pritur nga Papa Benedikti i XVI në një audiencë private Bush i premtoi papës angazhimin e tij të vazhdueshëm në luftë kundër sidës në kontinentin afrikan. Ai do të përpiqet të bindë kongresin amerikan për miratimin e rritjes së ndihmës për Afrikën ne 30 miliardë dollarë. Nga ana tij papa kërkoi rifillmin e procesit të bisedimeve për Lindjen e Mesme. Bashkëbiedues të tjerë me presidentin amerikna pasite janë kryeministri Romano Prodi dhe shefi i opozitës Silvio Berluskoni. Presidenti amerikan Xhorxh Bush u takua me homologun e tij italian Xhorxho Napolitani ne Rome. Pasdite kundërshtarë të globalizimit kanë paralajmëruar një demonstratë të madhe.

 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlA
 • Data 09.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqlA