Bush falendëron Bullgarinë për angazhimin në Irak dhe Afganistan | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.06.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bush falendëron Bullgarinë për angazhimin në Irak dhe Afganistan

Sofje: Në përfundim të vizitës së tij tetëditore në Evropë presidenti amerikan Xhorxh Bush qëndroi në Bullgari. Gjatë një bisede të zhvilluar me presidentin bullgar Georgi Parvanov ai falendëroi udhëheqjen bullgare për angazhimin në Irak dhe Afganistan. Bush u shpreh i impresionuar me reformat ekonomike të tregut duke kërkuar njëkohësisht nga qeveria në Sofje që të përforcojë luftën kundër korrupsionit.

 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkk
 • Data 11.06.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Aqkk