Bundestagu gjerman debatoi për çështjen turko-armene | Bota | DW | 21.04.2005
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Bota

Bundestagu gjerman debatoi për çështjen turko-armene

Bundestagu gjerman sipas të gjitha gjasave do të kërkoj nga Turqia që të pranoj fajin dhe të marrë përsipër përgjegjësinë historike për masakrën e kryer ndaj të krishterëve armen në Perandorinë Osmane para 90 vjetësh. Kjo u bë e qartë në debatin e parë të zhvilluar për këtë çështje në Bundestagun gjerman. Kërkesa e parashtruar nga partitë opozitare e cila do të shqyrtohet më tej në komisionet përkatëse është përshëndetur nga të gjitha grupimet parlamentare dhe është komentuar pozitivisht.

Kufoma të armenëve të masakruar

Kufoma të armenëve të masakruar

 • Data 21.04.2005
 • Autor Volter von Tizenhauzen
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArPd
 • Data 21.04.2005
 • Autor Volter von Tizenhauzen
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArPd
Reklamë