Bundesliga: Mainci humbet sërish | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 14.11.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bundesliga: Mainci humbet sërish

Rezultatet e kampionatit gjerman të futbollit për këtë javë.

Bom Svensson i ekipit të Maincit

Bom Svensson i ekipit të Maincit

Dita e shtunë solli këto rezultate në kampionatin gjerman të futbollit: Bremeni dhe Frankfurti u ndanë me rezultat të bardhë, 0:0. Volfsburgu nuk arriti të ruaj epërsinë kundër Shalkes, takimi u mbyll 2:2. Këlni pësoi një humbje të thellë 0:4 në fushën e vet kundër Borusia Mënhengladbahut dhe zë tani vendin e fundit me 8 pikë. Kaizerslauterni barazoi pasi kishte pësuar tre gola prej Shtutgartit, në fund 3:3. St. Pauli humbi 0:1 ndaj Bajer Leverkuzenit. Mainci humbi 0:1 kundër Hanoverit.

Ndeshja Main - Hanover

Ndeshja Main - Hanover

Të premten Borusia e Dortmundit e rriti në shtatë pikë epërsinë e saj kundrejt ndjekësit më të afërt, pasi mundi 2:0 Hamburgun. Borusia ka 31 pikë. Sot zhvillohen ndeshjet: Hofenhajm – Frajburg dhe derbi Bajern i Mynihut – Nyremberg.

Në Formulën 1 Sebastian Vettel siguroi vendin e parë të nisjes për garën e fundit vendimtare për kampionatin botëror në Abu Dhabi.

Autor: Elert Ajazaj

Redaktoi: Aida Cama

 • Data 14.11.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Q8AL
 • Data 14.11.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Q8AL