Bundesliga: Fat jo i mirë për Mynihun dhe Hamburgun | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 26.04.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bundesliga: Fat jo i mirë për Mynihun dhe Hamburgun

Mynihu dhe Hamburgu mund të kenë pësuar humbje vendimtare në garën për titull.

Juergen Klinsmann dhe Uli Hoeness.

Juergen Klinsmann dhe Uli Hoeness. Bajerni humbi në fushën e vet kundër Shalkes 0:1.

Bajerni humbi në fushën e vet kundër Shalkes 0:1. Hamburgu u mund në Dortmund 2:0. Rezultatet e tjera të së shtunës ishin:

Hanover - Këln 2 : 1;

Bremen - Bohum 3 : 2;

Leverkuzen - Karlsruhe 0 : 1 dhe

Shtutgart - Frankfurt 2 : 0.

Kryesuesi, Volfsburgu, luan këtë të diel kundër Kotbusit dhe me anë të një fitoreje mund ta rriste avantazhin në pesë pikë.

 • Data 26.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HeUK
 • Data 26.04.2009
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/HeUK