Bhutto:Bashkësia ndërkombëtare më shumë presion ndaj Musharafit | Gjermania - Tregu i punës | DW | 11.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Bhutto:Bashkësia ndërkombëtare më shumë presion ndaj Musharafit

Udhëheqësja opozitare pakistaneze,Benazir Bhutto, ka apeluar tek Bashkësia ndërkombëtare që të rritet presioni mbi presidentin Pervez Musharaf."Ai duhet të shfuqizojë gjendjen e jashtëzakonshme që e shpalli para një jave", tha ish kryeministrja gjatë një takimi me diplomatë të huaj.Në të njëjtën kohë Bhutto paralajmëroi se Pakistani ndodhet para një përçarjeje.
Bhuto i bëri thirrje presidentit Musharraf që të lirojë kryeprokurorin e shkarkuar, Iftikhar Chaudri, si dhe të lejojë zhvillimin e zgjedhjeve të përgjithshme, sipas agjendës së planifikuar.

 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD9
 • Data 11.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CAD9