Berlin: Takimi i ministrave të Jashtëm Steinmeier dhe Bushati | Ballina | DW | 22.11.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Ballina

Berlin: Takimi i ministrave të Jashtëm Steinmeier dhe Bushati

Pas një takimi në Ministrinë e Jashtme në Berlin (22.11) ministri i Jashtëm i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier dhe homologu i tij nga Shqipëria Ditmir Bushati dhanë një konferencë të përbashkët shtypi. Steinmeier vlerësoi arritjet në Shqipëri dhe siguroi për mbështetjen e mëtejshme të Gjermanisë për Shqipërinë në rrugën e afrimit me BE-në.

Shiko videon 08:40