BE nënshkruan me Beogradin marrëveshje Stabilizim-Asociimi me kusht | Gjermania - Tregu i punës | DW | 07.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

BE nënshkruan me Beogradin marrëveshje Stabilizim-Asociimi me kusht

Komisari i BE-së për zgjerimin, Oli Ren dhe presidenti serb, Boris Tadiç kanë nënshkruar një marrëveshje për afrimin e Serbisë me Bashkimin Evropian. Marrëveshja e Stabilizim-Asociimit do të hyjë veçse në fuqi kur Serbia të bashkëpunojë pa kufizim me Tribunalin e Hagës për krimet në ish-Jugosllavi. Marrëveshja e stabilizim-asoccimit konsiderohet si hapi i parë në rrugën e anëtarësimit në BE.
 • Data 07.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5Ir
 • Data 07.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5Ir