BE-ja do të bashkëpunojë ngushtë me Turqinë | Politika | DW | 16.04.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Politika

BE-ja do të bashkëpunojë ngushtë me Turqinë

Gjatë një takimi me kryeministrin turk, Recep Tayyip Erdogan, kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk dha asnjë premtim për rezultatet e negociatave për anëtarësimin e Turqisë në Bashkimin Evropian

Merkel dhe kryeministri turk, Erdogan

Merkel dhe kryeministri turk, Erdogan

Kancelarja gjermane, Angela Merkel është shprehur pro një bashkëpunimi më të ngushtë të Bashkimit Evropian me Turqinë. Megjithatë gjatë një takimi me kryeministrin turk, Recep Tayyip Erdogan në Hanover Merkel theksoi se negociatat për anëtarësimin e Turqisë në Bashkimin Evropian janë me rezultat të pavendosur.

Para bisedës me Merkelin, Erdogan ishte shprehur i zhgënjyer nga kryesia gjermane në Bashkimin Evropian. Merkel dhe Erdogan hapën mbrëmë së bashku panairin e Hanoverit, vendi partner i të cilit është sivjet Turqia.

 • Data 16.04.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqmY
 • Data 16.04.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/AqmY