BE dhe Rusia diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve | Evropa | DW | 25.05.2006
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Evropa

BE dhe Rusia diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve

Sot (25.05) në Soçi, në vendin turistik në bregdetin e Detit të Zi ku kalon pushimet presidenti rus, zhvillohet takimi i sivjetshëm i nivelit të lartë mes Rusisë dhe BE-së. Tema të agjendës së bisedimeve janë çështjet e energjisë, zgjerimi i BE-së, Irani, takimi i G-8-tës në korrik si dhe marrëveshja për vizat.

Pamje nga Soçi

Pamje nga Soçi

 • Data 25.05.2006
 • Autor Bernd Riegert
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArB0
 • Data 25.05.2006
 • Autor Bernd Riegert
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArB0