BB ndihmon administratën publike në Kosovë | Shoqëria & Kultura | DW | 14.03.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

Shoqëria & Kultura

BB ndihmon administratën publike në Kosovë

Qe nga perfundimi i luftes ne Kosove, si pasoje e shitblerjes se pronave te paevidentuara me falsifikime dokumentesh, kadastra e Kosoves perballet me probleme te vazhdueshme.

Dy grante te ndara nga Banka Boterore prej 12.8 milione dollaresh do të ndihmojne për reformimin e administrates publike ne Kosove si dhe formimin e zyrave moderne per sherbimet kadastrale. Keto dy grante vijne vetem dhjete muaj pas anetaresimit te Kosoves ne kete institucion financiar nderkombëtar.

Autor: Ajete Beqiraj
Redaktor: Pandeli Pani

Audio dhe video për temën

 • Data 14.03.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MSjm
 • Data 14.03.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/MSjm