Ballack kthehet bashkë me suksesin | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 23.08.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Ballack kthehet bashkë me suksesin

Futboll-Bundesliga: Leverkuzeni mund Dortmundin Ekipi gjerman i femrave fiton titullin në Kampionatin Botëror të kanotazhit

default

Michael Ballack i Leverkusenit dhe Nuri Sahin i Dortmundit

Në ndeshjet e Bundesligës të zhvilluara ditën e dielë u arritën këto rezultate:

Borusia Dortmund - Bajer Leverkuzeni 0:2, Mainc 05 - Shtutgart 2:0.

Ndeshja mes Dortmundit dhe Leverkuzenit u ndoq me interes të veçantë, pasi pas kaq vitesh me Leverkuzenin luante dhe Michael Balack, kapiteni i kombëtares gjermane, i cili u kthye pas katër vjetësh të qëndrimit të tij në Angli si lojtar i Çelsit.

Në krye të tabelës së Bundesligës me tre pikë i shoqëruar edhe nga disa ekipe të tjera është Hofenhajmi, i cili shënoi katër gola në hapje të këtij sezoni.

Femrat gjermane kampione në kanotazh

BdT Deutschland Kanu WM in Duisburg

Në Kampionatin Botëror të kanotazhit në Poznan të Polonisë ekipi gjerman i femrave ka fituar titullin. Fitueset e olimpiadës Nicole Reinhardt, Conny Wasmuth dhe Katrin Wagner- Augustin, si dhe Tina Dietze fituan medaljen e artë në garën 4 x 200, duke ia kaluar ekipeve të Hungarisë dhe Rusisë. Më parë ekipi i femrave fitoi medaljen e argjendtë në garën kajak katërsh në distancën 500 metra. Medalje të argjendtë mori edhe Ronald Rauhe në garën njëshe në distancën prej 200 metra.

Autor: dpa/Mimoza Cika-Kelmendi

Redaktoi: Angjelina Verbica

 • Data 23.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OuAf
 • Data 23.08.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/OuAf