Bajerni shënon pozicionin më të keq në historinë e klubit | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 04.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bajerni shënon pozicionin më të keq në historinë e klubit

Rezultatet e ndeshjeve të Bundeligës

default

Ndeshja Borussia e Dortmundit - FC Bayern i Mynihut

Ekipi Kampion i Gjermanisë në futboll, Bajerni i Mynihut, ka humbur në Dortmund me rezultatin 0:2 dhe me këtë shënon edhe pozicionin më të keq në historinë e klubit. Dortmundi ndërkohë ka festuar fitoren e tij të gjashtë dhe vendin e dytë me 18 pikë pas ekipit të Maincit me 21 pikë në tabelën e Bundesligës.

Futbollisti i ri i kombëtares gjermane, Kevin Großkreutz, pas fitores së Dortmundit me Bajernin u shpreh:

Fußball Bundesliga Stuttgart Frankfurt

Nga ndeshja Stutgart-Frankfurt

"Tifozët janë shumë të kënaqur, ne jemi shumë të kënaqur në këto momente. Kjo të jep vërtet kënaqësi të jashtëzakonshme dhe ata e meritojnë. Ata kanë pritur me të vërtetë një kohë të gjatë."

Në ndeshjet e ditës së diel u shënuan edhe këto rezultate: Leverkuzen - Bremen 2:2. Shtutgart - Frankfurt 1:2. Në vend të fundit në tabelë qëndron ekipi i Shtutgartit me tri pikë.

Autor: dpa/mk

Redaktoi: av

 • Data 04.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PVGC
 • Data 04.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/PVGC