Bajerni i suksesshëm: Fitorja e tretë | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 20.10.2010
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages
Reklamë

1914 - Lufta e I Botërore

Bajerni i suksesshëm: Fitorja e tretë

Bajerni i Mynihut ka fituar edhe ndeshjen e tretë me radhë të garave në Ligën e Kampioneve.

Mario Gomez brohoret në ndeshjen me Cluj

Mario Gomez brohoret në ndeshjen me Cluj

Në fushën e vet bavarezët mundën mbrëmë ekipin rumun CFR Cluj me rezultat 3:2. Ekipi rumun ka shënuar dy autogola që i lehtësuan Bajernit fitoren dhe kualifikimin në të tetën e finales.

Flash-Galerie Bayern München - CFR 1907 Cluj

Pamje nga tribuna gjatë ndeshjes

Në të njëjtin grup Bazeli mundi si mysafir Romën me rezultat 3:1. Reali i Madridit mundi ekipin AC Milan me rezultat 2:0, me golat Cristiano Ronaldos dhe Mesut Özilit. Nërsa në ndeshjet tjera u shënuan këto rezultate:

Ajaks - Okser 2:1

Spartak Moskë - Çelsi 0:2

Olimpik - Zhiline 1:0

Arsenal - Shahtroj 5:1 dhe

Braga - Partizan 2:0

Ndeshjet në grupet e tjera vazhdojnë edhe të mërkurën.

AG/Cani/Arapi

 • Data 20.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Pigv
 • Data 20.10.2010
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/Pigv