Bajerni i Mynihut kualifikohet për në çerekfinale | 1914 - Lufta e I Botërore | DW | 11.03.2009
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

1914 - Lufta e I Botërore

Bajerni i Mynihut kualifikohet për në çerekfinale

Traineri i Bajernit, Jürgen Klinsman në Allianz Arena të Mynihut

Traineri i Bajernit, Jürgen Klinsman në Allianz Arena të Mynihut

Skuadra e Bajernit të Mynihut është kualifikuar për në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve duke mundur ekipin portugez Sporting Lisbona me rezultat 7 me 1. Ndeshja është zhvilluar të martën në mbrëmje në Allianz Arena të Mynihut. Bavarezët e kishin të siguruar kualifikimin që nga ndeshja e parë e zhvilluar në Lisbonë, ku patën fituar me rezultat 5-0, mirëpo të zgjedhurit e Jurgen Klinsmanit i argëtuan tifozët vendas në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar plot shtatë gola. Në çerekfinale janë kualifikuar ndërkohë edhe Çelsi, Liverpuli dhe Villareali. Skuadra e Villarealit mundi mbrëmë ekipin grek Panathinaikos në Athinë, me rezultat 2-1.

 • Data 11.03.2009
 • Autor dpa/era
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/H9lB
 • Data 11.03.2009
 • Autor dpa/era
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/H9lB