Austria ndihmon Shkodrën | Ballkani | DW | 18.05.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballkani

Austria ndihmon Shkodrën

Vëmendja fokusohet në potencialin turistik të rajonit verior të Shqipërisë

Kështjella e Rozafës

Kështjella e Rozafës

Qeveria e Austrisë investon sërish miliona euro për Shkodrën. Vëmendja austriake do të fokusohet kryesisht në potencialin turistik që posedon rajoni verior i Shqipërisë.

Për realizimin e projekteve dhe programeve të saj në vazhdimësi, Agjensia Austriake për Zhvillim, BAZH, ka vënë në dispozicion 2.5 milionë euro, të cilat do të përqëndrohen në disa sektorë të rëndësishem si arsimi, energjitika, infrastruktura ujore etj. Prania dhe kontributi austriak është rritur dukshem sidomos këto vitet e fundit për Shqipërinë.

 • Data 18.05.2007
 • Autor Leka Plani
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVR
 • Data 18.05.2007
 • Autor Leka Plani
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/ArVR
Reklamë