Arrestohen 20 terroristë të dyshuar në Itali | Gjermania - Tregu i punës | DW | 06.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Arrestohen 20 terroristë të dyshuar në Itali

Policia italiane ka arrestuar pas një aksioni në shkallë të gejrë rreth 20 terroristë të dyshuar. Sipas njoftimeve të forcave të sigurisë arrestimet u kryen në disa shtete të Italisë së veriut si edhe në vende të tjera. Policia ka gjetur edhe edhe lëndë helmuese dhe lëndë eksplozive. Personat e dyshuar akuzohen për trajnimin të ekstremistëve islamistë dhe përgatitje të atentateve vetvrasëse në Irak dhe Afganistan. Në media thuhet se aksioni policor u shtri edhe në Francë, Angli, dhe Portugali.
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C3G4
 • Data 06.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C3G4