Aktori nga Kosova që tani jeton në Sarajevë | FOKUS | DW | 08.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

Aktori nga Kosova që tani jeton në Sarajevë

Alban Ukaj fitues i shumë çmimeve për aktrim në Ballkan kritikon nacionalizmin dhe thotë që artistët duhet të jenë me radikal në kujtimin e luftrave në rajon dhe të forcojnë bashkëjetetsën ndëretnike.

Shiko videon 10:20